19
פבר

עו”ד אברהם ללום – אברהם ללום ושות’

עו”ד אברהם ללום עוסק בתחום מזה כ- 13 שנה והוא שותף לשינויים בחקיקה בתחום המקרקעין וההתחדשות העירונית, בין היתר בחוק המכר דירות, קבוצות רכישה ועוד וכן, למספר החלטות מהותיות של בתי משפט, אשר הביאו לשינוי חשוב בתחום הנדל”ן בישראל ותחום ההתחדשות העירונית. תרומתו לענף הנדל”ן בישראל מוכרת גם בפעילותו בקידום והובלת הצעות חוק רבות בתחום המקרקעין והוא נמצא בחזית הליכי החקיקה בתחום המקרקעין, התחדשות עירונית, תכנון ובנייה, מיסוי וקניין ועוד.

 המשרד בראשותו של ללום מקיים פעילות בינלאומית ב-15 מדינות, והוא הפך לאוטוריטה מקצועית בתחומו וחתום על הספרים “מורה דרך לעסקאות תמ”א 38”, “מורה דרך לפינוי בינוי” וחוזים אחידים. ללום הוא מקים הקליניקה להתחדשות עירונית במכללת שערי משפט, מרצה בתוכנית לימודי התחדשות עירונית, לימודי נדל”ן בישראל ובחו”ל במספר מוסדות לימוד מהמוכרים ביותר בישראל.

בין תפקידיו, משמש ללום כיועץ משפטי של ארגון חברות התמ”א 38 וההתחדשות העירונית בלשכת המסחר, מייסד המדרשה למשפט של לשכת עו”ד ויו”ר המדרשה כיום, יו”ר המנגנון של לשכת עוה”ד ומי שמייצג מספר גופים מהגדולים ביותר בישראל, כולל חברות ממשלתיות וציבוריות. כמו כן, הוא מכהן כמשנה וסגן יו”ר לשכת עוה”ד בישראל ויו”ר פורום המקרקעין הארצי של הלשכה.

היקף הפרויקטים בארץ שאותם מלווה ללום עומד על כ- 13,000 יחידות הכולל מסחר, מגורים דיור מוגן ועוד, בשווי מוערך של 17.5 מיליארד שקל. היקף הפרויקטים בחו”ל עומד על כ- 5,000 יחידות בשווי מוערך של 1.6 מילארד דולר.