נדל``ן בארה``ב

ארה”ב תמיד הייתה יעד נחשק עבור התייר הישראלי, עם ערים נהדרות ואין ספור מקומות בילוי ונופים מרהיבים. בשנים האחרונות בעיקר מאז המשבר ב-2008, ארה”ב הפכה גם ליעד מועדף מבחינת המשקיע הישראלי. יחד עם זאת חשוב לזכור כי ארה”ב הינה מדינה גדולה, המורכבת מ-50 מדינות כאשר החוקים המקומיים והמיסוי בכל אחת מהן יכול להיות שונה מאשר באחרת.

מחירי הנדל”ן בארה”ב נמוכים מרמת המחירים המוכרת לנו בישראל. אחת הסיבות העיקריות למחירים הנמוכים נעוצה במשבר קשה שספג שוק הנדל”ן האמריקאי והכלכלה המקומית לפני בשנת 2008  (למעשה, המשבר הפנימי של הכלכלה האמריקאית היה הסנונית הראשונה של המשבר העולמי בשנת 2008).

לאחר המשבר זיהו משקיעים בעולם את הפוטנציאל שמסתתר בנדל”ן הזול שבארה”ב והחלו לרכוש נכסים להשקעה. במקביל, הבנקים הקשיחו את התנאים לקבלת משכנתאות ואף הגדילו לעשות ו”הענישו” נוטלי משכנתאות אשר לא עמדו בהחזרים ומנעו מהם לקחת משכנתאות חדשות. הצרה הכלכלית של אמריקאים רבים הפכה לפוטנציאל הכלכלי של משקיעים זרים: היצע גבוה של נדל”ן, ללא רוכשים מקומיים, מחירים נמוכים וביקוש גבוה לדיור.

משבר מסוג זה הוא משבר שקשה להתאושש ממנו ובעשור האחרון בהחלט יש מגמת עלייה במחירי הנדל”ן האמריקאי, אך המחירים עדיין נמוכים ביחס למקומות רבים בעולם, ובמיוחד ביחס לישראל.

תהליך רכישת נכס  וסקר השוק בארה”ב שונה בתכלית מהתהליך המקביל בישראל ובכך מקל בצורה משמעותית על הרוכש הפוטנציאלי. תהליכי הרכישה הם שקופים לחלוטין ומוסדרים הן משפטית והן חוקית.

בכדי לאשר ולבצע את העסקה יש צורך להשתמש בשירותיה של אחת מחברות הטייטל (title company)  אשר מהווה גוף משפטי ניטרלי ובודקת את ההיסטוריה הפיננסית והמשפטית של הנכס בכדי לוודא שההליך אכן תקין, ואף מבטחת את העסקה. סגירת העסקה נעשית גם היא באמצעות חברת טייטל וקושרת את כל הקצוות הפרומים בין השותפים השונים בתהליך (הקונה, המתווך וכו’).

עבור אלו המבקשים להשקיע בנדל”ן בארה”ב משרדנו מספק ייעוץ וליווי משפטי מקיף לרבות אך לא רק, בחינת הגוף המתאים ביותר למשקיע פלוני לבצע השקעתו והשלכות המיסוי של בחירתו בחירת יעד מתאים להשקעתו ולתשואה אותה הוא מבקש להפיק מאותה השקעה וכן בחינת כל ההיבטים החוקיים לפי הדין המקומי.

מדינות נוספות