נדל``ן באוקראינה

בין אוקראינה וישראל שוררים יחסים דיפלומטיים קרובים ואיתנים, שראשיתם עם קבלת העצמאות של אוקראינה בשנת 1991, לאחר פירוק ברית המועצות. אחד הגורמים להתחממות היחסים בין המדינות הוא מספרם הגדול של העולים שהגיעו לישראל משטחה של אוקראינה, המוערך בכחצי מיליון אנשים. על רקע זה, נחתם ב-2011 הסכם מעבר חופשי בין המדינות, המבטל את הצורך באשרת כניסה בעת ביקור של אזרחים ישראליים באוקראינה וקיים הסכם סחר חופשי בין המדינות.

התמוטטות ברית המועצות פגעה בכלכלה המקומית יותר מבכל מדינה אחרת.

מאז שנת  2000   ישנה צמיחה כלכלית חיובית הנובעת ממחירי סחורות גבוהים, בייחוד מוצרים מוטי אנרגיה המהווים מרכיב חשוב בכלכלה.

מחירי הנכסים באוקראינה נמוכים ביחס למחירים המוכרים לנו בישראל. עם זאת, אנשים פרטיים שרוצים לקנות נדל”ן באוקראינה צריכים להבין את המגבלות המשפטיות הקיימות והנהלים שהינם חלק מהליך רכישת נדל”ן במדינה. ההליך הכללי ברכישת נדל”ן באוקראינה אינו שונה בהרבה מהליך רכישת נדל”ן בכל מקום אחר, אך ההבדלים המשפטיים שכן קיימים הינם חשובים. וההמלצה היא לשכור שירותי עורך דין מקומי המתמחה בסוגיה על מנת לסייע בהליך הרכישה(עו”ד ישראלי לא יכול לתת יעוץ על פי הדין הזר כמו גם משרדנו).

למשרדנו ניסיון בליווי חברות יזמיות בהליכי רכישת קרקעות באוקראינה(באמצעות משרד באוקראינה), החל בשלב ביצוע הבדיקות המקדמיות לזיהוי המקרקעין ולאימות הבעלות על המקרקעין, בדיקת ההיסטוריה של המקרקעין ווידוא כי אין המדובר במקרקעין המצויים בהליך משפטי, ועד לרכישת המקרקעין, מימון הרכישה (במידת הצורך) והשבחתם. בנוסף משרדנו מחזיק בזכויות לשימוש במכניזם.

המשרד באוקראינה מאפשר לנו לבצע עסקאות באוקראינה בצורה מהירה, יעילה ובטוחה תוך מענה מידי ומקיף במטרה להגן על האינטרסים של החברות המיוצגות על ידנו( אין המשרד נותן יעוץ על פי הדין הזר).

 

Reaching out a legal hand” to Ukrainians in time of war

שיקום דיור ה”דיא” – מס רכוש בגרסת אוקראינה יוצא לדרך – להלן כתבות בנושא:

כתבה 1:

כתבה 2:

כתבה 3:

ערבות מדינה לפיקדונות בנקים

כללי מיסוי חדשים

*המאמר נכתב על ידי עורכי הדין מאוקראינה, אנטון פריפצ’אי ואלכסנדר נדיבידה. אין במאמר להוות ייעוץ על פי הדין הזר, מטרת המאמר הינה אך ורק לסייע בתקופה קשה זו.

 

פירמת עוה”ד הבינלאומית אברהם ללום ושות’ (סניף קייב) הצטרף ליוזמת לשכת עורכי הדין האוקראינית ויחד עם משרדי עורכי דין מובילים נוספים במדינה, הצהיר על הפסקת מתן שירותים משפטיים לחברות בינלאומיות שעדיין עושות עסקים ושומרות על נוכחותן ברוסיה.
הצהרת הפירמה

מדינות נוספות