למידע נוסף נדל"ן בחו"ל

נדל``ן בקפריסין

קפריסין קרובה לישראל, יפה, זולה ויש בה מזג אוויר מצוין רוב ימות השנה. בדיוק בגלל זה, ישראלים רבים טסים  לקפריסין  לחופשה מדי שנה.

קפריסין הוכרזה כמדינה עצמאית בשנת 1960 והיא מאכלסת פחות ממיליון וחצי תושבים בלבד. אולם למרות גודלה הקטן (בשטח ובנפח אוכלוסייה), קפריסין פותחת את שעריה לכ-2.5 מיליון תיירים בכל שנה, למעשה ענף התיירות הוא ענף משמעותי ודומיננטי בכלכלת המדינה. הכלכלה הקפריסאית, ובתוכה שוק הנדל”ן המקומי, לא ידעה הרבה תהפוכות בחייה.

בשנת 2003 קפריסין הצטרפה לאיחוד האירופי, ובשנת 2008 הפכה לחברה רשמית באיחוד ואף אמצה לחיקה את מטבע האירו. בשנת 2013 חווה שוק הבנקאות בקפריסין משבר עמוק עקב משבר החוב באיחוד האירופי, אולם המדינה הקטנה הצליחה להתאושש מאז.

קפריסין היא אמנם מדינה קטנה, אך היא מציעה הזדמנויות השקעה בתחום הנדל”ן אשר מושכות אליה משקיעים מהארץ ומהעולם. למעשה, נכסי נדל”ן בקפריסין היו מבוקשים במשך שנים רבות, בעיקר בקרב אזרחים בריטים אשר ראו במדינה כמקום המושלם לצאת אליו לפנסיה. ההשקעות המאסיביות של האזרחים הבריטים לאורך השנים, הפכו את הנדל”ן להשקעה בקפריסין למבוקש ובכך נשמר יציבות השוק, גם לצד משבר כלכלי זה או אחר. למעשה החל משנת 1995 שוק הנדל”ן בקפריסין חווה עלייה מתמדת וצמיחה מאסיבית, כאשר בכל שנה נבנים עוד פרויקטים של נדלן למכירה בקפריסין. שוק הנדל”ן בקפריסין ממשיך גם היום ליהנות משגשוג ומצמיחה כלכלית. הבריטים ממשיכים להשקיע בשוק המקומי, אולם כתוצאה ממדיניות הענקת האזרחות של קפריסין, רכישת נדלן בקפריסין הפכה להיות גם נחלתם של משקיעים זרים רבים בהם אזרחי רוסיה וסין, מה שהעניק תנופה נוספת לנדל”ן במדינה.

כשרוצים לקנות נדל”ן בחו”ל, ולא רק בקפריסין צריכים להבין את המגבלות המשפטיות הקיימות והנהלים שהינם חלק מהליך רכישת נדל”ן במדינה. ההליך הכללי ברכישת נדל”ן בקפריסין אינו שונה בהרבה מהליך רכישת נדל”ן בכל מקום אחר, אך ההבדלים המשפטיים שכן קיימים הינם חשובים. וההמלצה היא לשכור שירותי עורך דין המתמחה בסוגיה על מנת לסייע בהליך הרכישה.

משרדנו משתף פעולה, עם משרד עורכי הדין  Katsis LLC Law Firm הממוקם בלימסול המספק ליווי וייעוץ משפטי ללקוחות בקפריסין בתחום המקרקעין.

מדינות נוספות