למידע נוסף נדל"ן בחו"ל וצ'כיה בפרט

נדל``ן בצ'כיה

השקעות נדל”ן בחו”ל פופולריות בשנים האחרונות יותר ויותר בקרב משקיעים ישראלים. אירופה נחשבת כאחת היבשות המשתלמות ביותר זאת לאור המרחק הקטן יחסית, היציבות הפיננסית של מרבית המדינות ולאור התיירות הרבה ששוטפת את אירופה בכל עונות השנה ובמיוחד לאחר תקופה ארוכה של קורונה.

בסיס פרמטריים הקשורים לגובה ההשקעה, שיקולי שפה ותרבות, מיקום גיאוגרפי פוטנציאל התשואה, פוטנציאל ההשבחה, אחזקה, ניהול ובטחון פראג נראת כיעד אטרקטיבי במיוחד. מדד הדיור – https://www.globalpropertyguide.com וסוכנות הנדל”ן knightfrank ממקמים את צ’כיה במקום השני בעולם. הדירות בצ’כיה התייקרו בכ-26%. פראג (Prague) בירתה היפהפיה של צ’כיה, הנחשבת ל”לליבה של אירופה ללא ספק מהווה את אחד היעדים הטובים להשקעה לקראת 2023.

פראג יעד נכון להשקעה לא רק בגלל המחירים האטרקטיביים, אלא גם בגלל הביטחון להשיג שוכרים לאורך כל עונות השנה ושיטת מיסוי מתאימה. מלבד זאת, פראג משמשת המרכז הפיננסי והאקדמי של צ’כיה וצעירים רבים פוקדים את פראג שהפכה ללב של אירופה.

המקומות המבוקשים ביותר הם – רובע 1, הרובע העתיק של פראג שנשתמר בצורה מדהימה מימי הביניים. רובע 9 – הרובע פופולרי בשל כמות הדירות החדשות הנבנות בו בקצב גבוה. ברובע 5, נערך הדירות הולך ועולה באופן יציב משנה לשנה בהתאם לכלל המדדים. שוק המשכנתאות האטרקטיביות מגביר עוד יותר את האטרקטיביות בהתאם לממצאים בכלל המדדים.

מס רכישה – מס הרכישה עומד על 4% בלבד משווי הנכס, לא משנה מאיזה סוג.

מס על שכר דירה15%  –   מס על הכנסות שכר דירה. קיים מסלול ניקוי הוצאות או מסלול קיזוז קבוע ללא הצגת חשבוניות.

שוק הנדל”ן החופשי – תושבים זרים מורשים לרכוש נדל”ן בצ’כיה.

אמנת מס – לצ’כיה יש אמנה למניעת כפל מס עם ישראל.

משכנתא מקומית – בדרך כלל ניתן להשיג משכנתא של בין 70% – 85%. משך המשכנתא משתנה בין 5 ל-25 שנים ואין הגבלה בשלב זה על השכרת דירה דרך מגוון פלטפורמות כגון- AIRBNB

מדינות נוספות