נדל"ן ברומניה

נדל”ן ברומניה

ברומניה חיים כ- 22 מיליון תושבים, כאשר רק בבוקרשט הבירה חיים כ- 2.5 מיליון תושבים, והיא השוק השני בגודלו במדינות מזרח ומרכז אירופה אחרי פולין. מקומה הגיאוגרפי של רומניה אטרקטיבי – שער בין מזרח ומערב אירופה, וגישה ישירה לים השחור. היחסים הדיפלומטיים והכלכליים בין ישראל לרומניה הינם הדוקים, ומשתרעים על פני מספר עשורים.

לאחר התמוטטות הגוש הסובייטי נותרה רומניה עם בסיס תעשייתי רעוע ומיושן אשר אינו מתאים לצרכיה ואינו מביא למיצוי הפוטנציאל התעשייתי-מסחרי הגלום בה. בפברואר 1997 החלה רומניה ביישום תכנית ייצוב מקרו כלכלית, ורפורמה מבנית מקיפה. התכנית כללה הפרטה של גופים ממשלתיים, חיסול מפעלים לא רווחיים ועתירי אנרגיה, ורפורמות בסקטור החקלאי פיננסי.

בשנים האחרונות אנשי עסקים ומשקיעים ישראלים רבים החלו לפעול בשוק הרומני המתפתח, ובמיוחד מאז הצטרפות רומניה לאיחוד האירופי בשנת 2007. חברות ישראליות רבות ממגוון תחומים במשק הישראלי פעילות ופועלות ברומניה (אפריקה ישראל, אשר באמצעות הזרוע האירופית שלה הקימה את מרכז הקניות הגדול בבוקרשט, אמדוקס, סנו, רשת הביגוד פוקס, פריגת, עלית, אשר הקימה במדינה גם מפעל לייצור קפה, ועוד).

שוק הנדל”ן ברומניה מגוון ומאפשר השקעות בנדל”ן מסחרי, נדל”ן למגורים וכן למלונאות.

מחירי הנכסים ברומניה, לעומת חלקים אחרים של העולם, יכולים להיות מציאה. עם זאת, אנשים פרטיים שרוצים לקנות נדל”ן ברומניה ושאינם אזרחי רומניה, צריכים להבין את המגבלות המשפטיות הקיימות והנהלים שהינם חלק מהליך רכישת נדל”ן ברומניה. ההליך הכללי ברכישת נדל”ן ברומניה אינה שונה בהרבה מהליך רכישת נדל”ן בכל מקום אחר, אך ההבדלים המשפטיים שכן קיימים הינם חשובים. וההמלצה היא לשכור שירותי עורך דין המתמחה בסוגיה על מנת לסייע בהליך הרכישה במיוחד אם אתה קונה בפעם הראשונה ברומניה.

משרדנו התמחה בליווי ישראלים בהליכי רכישת קרקעות ברומניה, החל בשלב ביצוע הבדיקות המקדמיות לזיהוי המקרקעין ולאימות הבעלות על המקרקעין, בדיקת ההיסטוריה של המקרקעין ווידוא כי אין המדובר במקרקעין המצויים בהליך משפטי, ועד לרכישת המקרקעין, מימון הרכישה (במידת הצורך) והשבחתם.

למשרד אברהם ללום ושות’, שת”פ עם משרד-  Dragne & Asociaţii SCA אשר הינו אחד מהמשרדים הגדולים והוותיקים ברומניה ומדורג במדריכי הדירוגים הבינלאומיים ( LEGAL 500, CHAMBERS GLOBAL, EUROPE CHAMBERS)  כאחד מהמשרדים המובילים והבולטים ברומניה. בראש המשרד עומד ION DRAGNE יו”ר לשכת עורכי הדין בבוקרשט.

מחירי הנכסים ברומניה, לעומת חלקים אחרים של העולם, יכולים להיות מציאה. עם זאת, אנשים פרטיים שרוצים לקנות נדל”ן ברומניה ושאינם אזרחי רומניה, צריכים להבין את המגבלות המשפטיות הקיימות והנהלים שהינם חלק מהליך רכישת נדל”ן ברומניה. ההליך הכללי ברכישת נדל”ן ברומניה אינו שונה בהרבה מהליך רכישת נדל”ן בכל מקום אחר, אך ההבדלים המשפטיים שכן קיימים הינם חשובים. וההמלצה היא לשכור שירותי עורך דין המתמחה בסוגיה על מנת לסייע בהליך הרכישה במיוחד אם אתה קונה בפעם הראשונה ברומניה.

משרדנו מאמין כי התנופה שהחלה בשנים האחרונות תביא לצמיחה רבה בתחום הנדל”ן ברומניה, בעיקר משום שמחירי הנדל”ן במדינה יחסית נמוכים ואטרקטיביים ביחס לשאר מדינות אירופה וכן בזכות מיקומה הייחודי של רומניה, המהווה כמעין שער לאיחוד האירופי.

מדינות נוספות

נדל"ן בזנזיבר

נדל"ן בזנזיבר

זנזיבר הוא אי טופרי יפהפה המשויך לחבל ארץ ברפובליקה המאוחדת של טנזניה שבמזרח אפריקה, הכולל את איי זנזיבר ופמבה הנמצאים כ-25–50 ק”מ מחופי טנזניה.

נדל"ן באוקראינה

נדל"ן באוקראינה

בין אוקראינה וישראל שוררים יחסים דיפלומטיים קרובים ואיתנים, שראשיתם עם קבלת העצמאות של אוקראינה בשנת 1991, לאחר פירוק ברית המועצות.

נדל"ן בארה"ב

נדל"ן בארה"ב

ארה”ב תמיד הייתה יעד נחשק עבור התייר הישראלי, עם ערים נהדרות ואין ספור מקומות בילוי ונופים מרהיבים. בשנים האחרונות בעיקר מאז המשבר ב-2008, ארה”ב הפכה גם ליעד מועדף מבחינת המשקיע הישראלי.

נדל"ן בפורטוגל

נדל"ן בפורטוגל

פורטוגול נחשבת כלכלה מתעוררת באיחוד האירופי. כמו מדינות רבות אחרות היא ספגה מכה קשה בשנת  2008 מהמשבר העולמי, ואף קיבלה סיוע פיננסי מן האיחוד.

נדל"ן בקפריסין

נדל"ן בקפריסין

קפריסין קרובה לישראל, יפה, זולה ויש בה מזג אוויר מצוין רוב ימות השנה. בדיוק בגלל זה, ישראלים רבים טסים  לקפריסין  לחופשה מדי שנה.

נדל"ן ברומניה

נדל"ן ברומניה

ברומניה חיים כ- 22 מיליון תושבים, כאשר רק בבוקרשט הבירה חיים כ- 2.5 מיליון תושבים, והיא השוק השני בגודלו במדינות מזרח ומרכז אירופה אחרי פולין.

נדל"ן בגאורגיה

נדל"ן בגאורגיה

גאורגיה הממוקמת במרכז הקווקז, בתפר שבין אירופה לאסיה והייתה חלק מברית המועצות לשעבר עד תחילת שנות ה-90 של המאה ה-20, מונה כ- 4 מיליון תושבים.

דילוג לתוכן