שאלות ותשובות נדל”ן ארה``ב

מהי חברת כותרת?

חברה (יכולה להיות גם משרד עורכי דין) שיש לה רישיון לרישום נכס בארצות הברית. החברה בודקת את הבעלות על הנכס (היסטוריה, רישום, שיעבודים והגבלות על הנכס, היעדר תביעות, היעדר חובות על הנכס, גבולות המגרש והיעדר הסגת גבול) ומוציאה דוח המפרט את בדיקותיו וממצאיו. . שם הקונה במרשם המקרקעין החברה מנפיקה לקונה התחייבות לתואר – מסמך המורכב משני חלקים:

לוח א ‘– כולל את פרטי הנכס המבוטח, סכום הביטוח, תאריכים;

לוח ב’ – כולל דרישות ותנאים בכדי להיות מסוגלים להוציא פוליסת ביטוח, שאינה כלולה בבדיקות חברת הכותרת ואינה מכוסה בפוליסה.

מה זה ביטוח כותרת?

ביטוח רישום. מבטיח שיפוי למבוטח בגין נזק שנגרם לו אם יתברר כי הנכס שרכש גרם לשגיאה, שיבוש או הונאה במהלך הרישום, או במקרה שהתברר כי קיים פגם בבעלות, קרי כוח שאינו להתאים את זכות הבעלים החוקית. חברת הביטוח תפצה במקרים של הונאה, חובות שלא שולמו על ידי המוכר, תפצה על ירידת ערך שהתרחשה בעקבות גילוי חריגות בנייה, תפצה בגין אי רישום הנכס עקב בעיה הדורשת טיפול שוטף.

איך את/ה יכול להיות בטוח שהם לא יברחו עם הכסף שלך?!

אחד הדברים החשובים ביותר בביצוע עסקת נדל”ן או כל השקעה אחרת הוא בדיקת ‘אבטחת הכסף’ שלך. איך אתה יכול להיות בטוח שהכסף באמת מגיע ליעדו ועושה את מה שאתה רוצה שיעשה? לא מעט משקיעים חוששים להשקיע בחברות השקעות בגלל חשש לעקוץ ‘- החשש שהחברה תיקח את הכסף ותברח או שהיא פשוט תשתמש בכסף למטרה אחרת ממה שסוכם.

איך זה עובד? מה התהליך?

רישום נדל”ן במדינות השונות בארצות הברית נעשה על ידי משרדי עורכי דין שקיבלו רישיון מהמדינה לרישום עסקאות נדל”ן. חברות אלה נקראות: חברות כותרות. חברה זו פותחת חשבון נאמנות ייעודי לעסקת הנדל”ן המתקיימת והקונה (לצורך העניין – אתה) מעביר את כספך ישירות לשם. כן כן. הכסף לא עובר ישירות למוכר (לצורך העניין – אלינו) רק לאחר שחברת הכותרת תוודא שכל העסקה נעשית כחוק והבית אינו משועבד לאף אחד אחר היא מעבירה את הכסף לחשבון המוכר. כך, תוכלו להיות בטוחים שהכסף שלכם מגיע ליעדו המדויק. אין לו שם חשבון בנק, הוא יצטרך ללכת לנישום מס הכנסה ולתאם את ההעברה. כדי לחסוך זאת אנו מאפשרים ללקוחותינו להעביר את כספם דרך חשבונות הבנק שלנו לאחר חתימת חוזה העברת כספים). אבל, ההגנה על כסף לא מסתיימת כאן. כמקובל בארצות הברית, אנו מוציאים לרוכש המשקיע על חשבוננו פוליסת ‘ביטוח כותרת’. זו בעצם פוליסה המבטחת את כספי המשקיע בכל מקרה אליו מגיע צד שלישי ותובע בעלות על הנכס. כך שגם אם קורה מצב כזה) כספי המשקיע מבוטחים ויוחזרו במלואם. השלב השלישי והחשוב ביותר בהגנה על כספיכם, הוא הרישום במרשם המסים. הרוכש רשום על שמך, במלואו וללא כל הערת אזהרה, בטאבו האמריקאי. לפיכך, בכל מצב, יש לך עדות לבעלות על הנכס. בשלב זה חשוב מאוד לציין – הצעות רבות שמסתובבות בשוק אינן כוללות את החלק הזה או כוללות אותי רק באופן חלקי – לפעמים בגלל שהחברה רוצה להוסיף הערת אזהרה בטאבו, לפעמים, כי זה ברכישה גדולה הקבוצה והבעלות על הנכס אינם נעשים על שם המשקיע עצמו ויכולות להיות סיבות אחרות. עבורנו, חשוב מאוד ששלושת המרכיבים הללו יתקיימו במלואם ויעניקו לכם גם הגנה וגם שליטה מלאה בכספי ההשקעה שלכם.