למידע נוסף נדל"ן בחו"ל וארה"ב בפרט

נדל``ן באנגליה

נדל”ן הוא מאפיין משמעותי בכלכלת בריטניה ומוסדר על פי חוק המקרקעין הסקוטי והאנגלי. שוק הנדל”ן בבריטניה הוא הגדול או השני בגודלו באירופה (אחרי גרמניה) בהתאם לשיטת המדידה.

שוק הנדל”ן המסחרי בבריטניה הוא בגודל שוק של כ -250 מיליארד יורו ומייצג את הנכס הלא-פיננסי הגדול ביותר בבריטניה, עם שווי נקי של 5.1 טריליון ליש”ט (2018). ההשקעות הזרות ממלאות תפקיד משמעותי בשוק הנדל”ן בבריטניה, במיוחד בלונדון, וחברות ואנשים זרים השקיעו בסביבות 20 מיליארד ליש”ט בנדל”ן בבריטניה בשנת 2019.

בבריטניה יש שוק נדל”ן מקוון פורח הנשלט על ידי פורטלים המציגים נכסים עבור קונים ומוכרים אשר עובדים עם סוכנים ומחייבים אותם לפעולה תקינה ואמינה. בעוד שנוף הנדל”ן המקוון השתנה עם השנים, הוצגו דגמים חדשים המתמקדים בגישת פרימיום, ולא גובים מהסוכנים שום דבר עבור רישומים אלא מרוויחים כסף ממכירת תוספות והובלות.

יתר על כן, פורטלי הנדל”ן בבריטניה פורצים את הגבולות על ידי התאמה להתקדמות הטכנולוגית האחרונה. המציאות הווירטואלית, הבולטת יותר במשחקי וידאו, התאימה לפורטלי רישום נדל”ן כדי להדגיש את האפשרות לטייל בנכסים מרחוק. יתר על כן, יזמי נדל”ן בבריטניה אף החלו לאפשר ללקוחות לעבור בדירות עוד לפני שנבנו.

על פי הדו”ח האחרון של זופלה, פורטל נדל”ן מקוון שממוקם בלונדון. פלקירק, סקוטלנד, הוא שוק הנדל”ן המהיר ביותר בבריטניה, ובתים נמכרים בממוצע ב -20 יום.

מרבית הנכסים בבריטניה הם בתים פרטיים. השאר מורכב מנכסים מסחריים הכוללים משרדים, חנויות, מחסנים, מרכזי נתונים, מתקני פנאי, שירותי בריאות ובתי מלון. הוא כולל גם דירות שכורות שנבנו באופן ייעודי ומנוהל באופן מקצועי, המספקות בתים לאנשים בכל שלב בחיים – בין אם הם סטודנטים, אנשי מקצוע צעירים, משפחות או גמלאים.

נכס מסחרי הוא אחד מאבני היסוד הבסיסיות של הכלכלה, והמגזר מספק מקומות עבודה מודרניים לכל סוג של עסק בבריטניה, ומספק יותר מ -50 מיליון מטרים רבועים – שווה ערך לכמעט 800 מגרשי כדורגל – של שטחי עסקים חדשים בכל שנה.

מדינות נוספות