גישור

הפתרון החכם והזול לסכסוך בין 2 צדדים ויותר.
בתהליך הגישור הצדדים יבחרו מגשר אשר יהיה מקובל על כולם וכמובן שביכולתם בכל שלב לפרוש מהתהליך. להלן מספר שיקולים לפנות לגישור, במקום לבית המשפט.

– מיקוד הגישור הוא במציאת פתרון לסכסוך
תהליך הגישור שונה מהליכים משפטיים רגילים, בהם לפעמים ישנו רושם שמטרת כל צד להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורו ללא התחשבות בצד השני ובכך למשוך את הסכסוך לעתים אף לשנים. בניגוד לכך מטרת הגישור היא מציאת פתרון לסכסוך ובזמן קצר ככל האפשר.

– המגשר נמצא שם רק כדי לעזור ואין לו כל סמכות הכרעה.
המגשר הינו דמות אוביקטיבית אשר מתפקידו לא להחזיק בכל דעה מוקדמת בנוגע לסכסוך בין הצדדים וזאת על לא ליצור ניגוד עניינים ולהטייה לטובת צד מסוים. אי יכולת ההכרעה של המגשר מחזקת עמדה זו ובעצם מחזקת את העובדה כי המגשר נמצא כדי לגשר בין הצדדים, להציע פתרונות ולהשתדל להביא את הצדדים להסכמה.

– הצדדים מנהלים דו שיח
בניגוד להליך משפטי רגיל, בו כל צד שומר את הקלפים לעצמו, התלונות והפגיעות מביאות לסכסוך בעוצמה רבה הרבה יותר, תהליך הגישור הינו מפשר ורך אשר מאפשר דו שיח אמיתי תוך כדי מטרה להביא לפתרון והמנעות מהליך משפטי ארוך, מורכב ובעיקר יקר.

– ללא קשר לעובדות המוצקות
בהליך גישור ניתן להגיע להסכם גם ללא הסתמכות על הנתונים ועל העדויות אלא על היתרונות של הפתרון לסכסוך.

– הצדדים מחליטים על זהות המגשר
הדבר החשוב ביותר הוא אוביקטיביות המגשר, שלא יווצר תחושה של הטיה לצד זה או אחר, זהות המגשר חייבת להיות מוסכמת על 2 הצדדים ולרוב יבחר מגשר אשר 2 הצדדים לא מכירים או שהם מכירים והוא מוסכם עליהם.

– ניתן בכל שלב לפרוש מהתהליך
האפשרות לפרוש בכל שלב מהתהליך נותנת אפשרות להקשבה רבה יותר כשאין לחץ על אף אחד מהצדדים להגיע להסכמה, כל צד יודע שהצד השני יכול לפרוש בכל עת ואת המשמעות של הפרישה ועניין זה מעבר להיותו מלחיץ הרבה פחות הוא גם מחייב את הצדדים לתהליך.

– הצדדים מסכימים ביחד על הפתרון
הפתרון שיתקבל חייב להיות מקובל על 2 הצדדים, בניגוד להליך משפטי רגיל בו לשופט יש את המילה האחרונה והצדדים גם אם הם לא מסיכמים חייבים לקבל את החלטת השופט.

– האפשרויות האחרות עדין קיימות
במידה והצדיים לא מצליחים להגיע להסכם ביניהם תמיד קיימת האפשרות לגשת להליך משפטי. עדיף מכל בחינה אפשרית לנסות ולדבר בין הצדדים ולהגיע לפתרון ורק אם באמת היה ניסיון משני הצדדים להגיע להסכם ועדין לא הגיעו להסכם לגשת להליך משפטי.

– הליך חסוי וללא השפעה על הליך משפטי.
בהליך הגישור אין חובה לחשוף לציבור ( למעט מקרים חריגים ויוצאי דופן ) את המידע אשר יעלה בתהליך. המגשר כמו כן מחויב לא לחשוף או להתשמש במידע אשר יימסר לו על ידי כל אחד מהצדדים. כמו כן במידה ולא יגיעו הצדדים להסכמה, כל חומר שייחשף בהליך הגישור לא יימסר לבית המשפט והמגשר אינו רשאי למסור עדות בכל עניין אשר יעלה בזמן משפט.

– חסכון של זמן וכסף
מכיוון שתהליך הגישור ממוקד במציאת פתרון לסכסוך בין הצדדים, מציאת הפתרון תהא לרוב מהירה בהרבה מאשר מהליך משפטי אשר יכול להיגרר לאורך שנים, אם עקב זמינות בית המשפט או משחק הפינג פונג בין עו”ד של הצדדים בניסיון לנשיג יתרון על הצד השני, כמו כן יחסכו משאבים כספיים רבים אשר יעברו לטובת אגרות, חוות דעת, תמלולים וכמובן שכ”ט.

למשרדנו מגשרים מקצועיים בעלי יכולת הקשבה גבוהה. כושר ניתוח. יצירתיות, אמינות ושמירת סוד. הסבלנות והיכלות שלנו לראות את האנשים בכל צד, להרגיש את הכאב ויחד עם זאת להציג עקב הניסיון רב השנים שלנו בהליכים משפטיים אשר ידרשו ליטיגטור את האלטרנטיבה לגישור, יובילו לכך שברוב המקרים בהם טיפלנו הגענו להסכמה בין הצדדים.