קבוצת סיכון: "היום לא הייתי נכנס לקבוצת רכישה"

משתתפי קבוצות הרכישה של ענבל אור הם לא המאוכזבים היחידים בשוק קבוצות הרכישה הפרוץ. הדירות שנבנות על ידי קבוצות כאלה התבררו כעסק רב סיכון, ורוכשים תקועים שנים ללא דירה ועם עלויות שרק מאמירות. מה מעכב את תיקוני החקיקה והאם כדאי בכל זאת להשתתף בקבוצת רכישה?
בילי פרנקל | 17.11.2018

משקיעים בנדל"ן בארה"ב? העליון תומך בהטלת כפל מס מהכנסה

הנשיאה חיות דחתה בקשה לדיון נוסף בעניין מיסוי חברה בע"מ אמריקאית המוחזקת בידי ישראלי, ובכך אישרה את עמדת רשות המסים ואת פסיקת המחוזי שקבע: ככלל יש למסות "חברה בע"מ" בארה"ב כ'חברה' ולא כ'חברה שקופה' ולא לייחס את הכנסותיה והפסדיה לבעלי המניות בה.
אלה לוי וינריב | 27.08.2018

מכה לכחלון: מחירי הדירות זינקו ב-0.9% במאי-יוני; מדד המחירים לצרכן ביולי - ללא שינוי

כך מפרסמת הערב הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ■ הזינוק במחירי הדירות הוא הגדול ביותר מאז אוקטובר 2016, אז המחירים עלו בכ-1.1% ■ מחוז תל אביב הוביל את עליות המחירים, עם עליות של 2.2% במאי-יוני.
אבי וקסמן, אריק מירובסקי | 15.08.2018

רכבת אווירית של משקיעים ישראלים ממריאה בכל שבוע לקייב, בירת אוקראינה

2 בנייני יוקרה, בעלי 25 קומות כל אחד, המציעים דירות החל מ-48,000 דולר בלבד מושכים משקיעים ישראלים לקייב. שכר הדירה הגבוה, הדירות החדשות והמאובזרות וסכום ההשקעה הנמוך מדברים בגובה העיניים למשקיע הישראלי.

יהודה פרסי, שאיבד את ראייתו בפעילות מבצעית, רק רצה לצאת לדרך חדשה בחיים ולקנות לעצמו דירה. הוא פגש את לירז רז, מתווכת נדל"ן לקויית ראייה גם כן ונפל ברשת שלה - היא הבטיחה לו בית וברחה עם הכסף. בתכנית "עוקץ הנדל"ן".

02.04.2017

לירז רז, כבדת ראייה בת 33, היא בחורה נעימה שמייצרת אמפתיה כלפי הסובבים אותה. אבל זו בדיוק השיטה שלה למכור חלומות שווא ולהיעלם עם הכסף. חיים הכט יוצא לחפש את מי שהבטיחה לספק דירה והשאירה אנשים עם חובות גדולים.

30.03.2017

יזמי תמ"א 38, יחד עם בעלי דירות ישנות ואיגוד לשכות המסחר, בעתירה מינהלית: "עמדת רשות הכבאות, המסרבת לאשר היתרי בנייה להריסתם ובנייתם מחדש של בניינים ברחובות צרים, היא בלתי סבירה בעליל".
אורי חודי | 14.03.2017

האם קבוצות רכישה בדרך לחקיקה?

לשכת עורכי הדין פועלת לקידום חוק המסדיר את פעילותן של קבוצות הרכישה, זאת בדומה להליך שהיה בעבר להסדרת רכישת דירות מקבלנים.

"התיקון לתמ"א 38 יצר חוסר וודאות מוחלט"
כך סבור עו"ד אברהם ללום סגן יו"ר לשכת עורכי הדין לגבי הסעיף בתיקון שאושר אתמול ואשר מעניק לרשויות המקומיות שיקול דעת נרחב בנושא ויכולת לדחות תוכנית תמ"א 38 או לקצץ את זכויות הבנייה בה.

אמיתי גזית | 22.11.2016
לשכת עורכי הדין: "מאות אלפי אזרחים עלולים לשלם את המחיר על העיכוב במקרה של רעידת אדמה או התקפת טילים. במקביל, גם עמדת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה הקוראת לצמצום הזכויות הניתנות עפ"י התמ"א, תפגע אף היא ביישום התמ"א".
אורי חודי |  27.09.2016
בשאלה זאת ידון ביהמ"ש העליון ■ כל החלקות שבמחלוקת הושבחו למגורים והחברה מעוניינת רק לברר את גובה השומה הצפוי ■ הוועדה המרחבית: "כספי ציבור אינם יכולים להיות מופנים לצרכים כלכליים של חברה פרטית".
אלפי אליהו שאולי |  15.09.2016
בעקבות רעידת האדמה באיטליה - האם ישראל ערוכה מספיק לתרחיש דומה? 15 מיליון שקלים זה הסכום שיוחזר לציבור הנכים בישראל, וגם: אז איך קורה שבבתי חולים ציבוריים פועלים מאעכרים שגובים כסף עבור סידורי הקבורה של הנפטר?

מערכת הכל כלול | 25.08.2016

לשכת עורכי הדין יוצאת נגד המועצה הארצית לתכנון ובנייה על רקע אי קבלת ההחלטת בכל הנוגע לתיקון 3א' לתמ"א 38 המתייחס לדרך חישוב הזכויות בפרויקטי הריסה ובנייה.

אורי חודי | 18.07.2016

סקר לילה כלכלי: רוב רובו של הציבור הישראלי חושב ששום דבר לא השתנה מאז המחאה החברתית, תכניות הבניה על פי תכנית תמא 38 תקועות כבר כמעט שנה - ולדיירים נמאס.

14.07.2016

אחרי הקריסה של ענבל אור ושל חברת הנדל"ן "אדמה", שהבטיחה לאנשים לעשות הון מקרקע חקלאית – עכשיו מגיע חוק שמבטיח להגן על רוכשי קרקעות חקלאיות.

אדוה דדון | 23.05.2016

יריית הפתיחה לחוק קבוצות הרכישה שיזמה לשכת עורכי הדין, בראשותו של עו"ד אפי נוה, ניתנה היום בצהריים בכנס חירום מיוחד שאירגן פורום המקרקעין של הלשכה.
אמיר זוהר | 18.04.2016
נציגות רוכשים איתנה, חשבון נאמנות שאינו תלוי במארגן וקוד אתי אחיד: על רקע פרשת ענבל אור, שוחחנו עם עוה"ד אברהם ללום וטל ספיר העוסקים בנדל"ן, שהסבירו כיצד להגן על רוכשים בקבוצות רכישה.
אטילה שומפלבי |  12.04.2016
כך טוענים בלשכת עורכי הדין במסגרת נייר עמדה המבקר את הצעת החוק החדשה שמטרתה להילחם בתופעת המאכרים בפינוי בינוי ■ מדובר בהצעת חוק בשם "מארגני עסקאות להתחדשות עירונית" שעתידה לעלות לועדת שרים לחקיקה ביום א'.

אורי חודי | 12.01.2016

תחום ההתחדשות העירונית באמצעות תמ"א 38 הפך לאחרונה למטוטלת. החלטות ועדות ערר ופסקי דין מנהליים הביאו בצד אחד לצמצום זכויות הבניה, ובצד שני עודדו התחדשות עירונית במישור ההצהרתי ובשם האינטרס הציבורי. התוצאה הינה חוסר וודאות שהדעת ושוק הבניה אינם סובלים.

עו"ד אברהם ללום ועו"ד עמית ארד

"בנתונים האלה לא נראה כמעט פרויקטים של הריסה ובנייה"
כל הגורמים בענף הנדל"ן ממתינים לפרסום נוסח ההפקדה של התיקון לקראת תקופת ההתנגדויות.

אורי חודי | 09.11.2015

"העמסת תוספת מיסוי על פרויקטי בנייה אינה פתרון"

תגובות מעורבות בשוק להמלצות המועצה הארצית לתכנון ובנייה הנוגעות לתמ"א 38 ■  מנכ"ל התאחדות בוני הארץ, אליאב בן שמעון: על המדינה למצוא דרך לתמרץ ולעודד ראשי רשויות מקומיות כדי שיתמכו בפרויקטי תמ"א 38.

אורי חודי | 03.11.2015

"הנוסחה החדשה לחישוב זכויות בתמ"א - קטסטרופה"

המועצה הארצית לתכנון ובנייה צפויה לאשר מחר נוסחה חדשה לחישוב זכויות הקבלנים בפרויקטי תמ"א 38. לשכת עורכי הדין מתריעה כי הנוסחה החדשה תהפוך את הפרויקטים ללא כלכליים.

יעל דראל |

"תמ"א 38 תהפוך לעשירים בלבד, מדובר בקטסטרופה"

בענף חוששים שפרויקטים שכבר יצאו לדרך יהיו מעתה לא כלכליים, וברשויות המקומיות חוששים מאובדן עצמאות ומהפקעת התכנון.

אורי חודי | 02.11.2015

"רשויות מקומיות יכולות לפרש התמ"א כפי שעשו עד היום"

כך אמר אביגדור יצחקי ■ על פי מטה הדיור ומינהל התכנון תוך חודש צריכה להתקבל החלטה לגבי אופי חישוב הזכויות שישיב את הודאות ■ באותו הזמן, עמדת היועמ"ש בדיון בועדת הרפורמות בכנסת עדיין תמכה בפרשנות מצמצמת.
אורי חודי | 14.10.2015

"לא נראה תמ"א 38 בהרבה ערים בלב אזור הביקוש - נוצר כאן ואקום להרבה זמן"

עו"ד אברהם ללום מתייחס לעצירת מייזמי תמ"א 38 בעקבות שינוי בזכויות הבנייה - ומסביר מה יקרה בהמשך.
לירן סהר | 13.10.2015

 | 

לשכת עוה"ד מציעה פתרון מתחום פינוי-בינוי לתמ"א 38

מדובר בתקן שמאי מספר 21, בו נעשה שימוש כדי לקבוע האם פרויקט פינוי-בינוי מוצע הוא כלכלי, והאם הרשות המקומית יכולה לגבות בגינו היטלי השבחה מהיזם.
אורי חודי | 11.10.2015

איך תדעו אם השכן שלכם הוא סרבן תמ"א 38 לפי חוק?

לאחרונה נתגבשו בפסיקה להגדרת דייר סרבן בפרויקטי תמ"א 38 ארבע נסיבות מרכזיות שעשויות להפחית מספרם של המתנגדים לתהליך זה ■ "הפסיקה הפכה לליברלית יותר, ויש שינוי בגישה".
אורי שוסטר | 25.08.2015

הטרנד החם בשוק בנדל"ן: התחדשות עירונית

תמ"א 38, פינוי-בינוי וחיזוק מבנים הפכו בעשור האחרון למושגים פופולאריים בקרב הקבלנים. הכל על השיטות המגוונות לשדרג את הקיים ולהפוך אותו לחדש.
אריאל נוי | 01.07.2015

למען העתיד: התחדשות עירונית בבניה
תמ"א 38 ופינוי-בינוי חשובים לא רק לשם שמירת הטבע, אלא גם בכדי להימנע מאסונות.

22.06.2015

"יזמים שלא מעודכנים בחקיקה עלולים להכשיל פרויקטים"

עו"ד אברהם ללום, מרצה הקורס "חוזים וקניין בהתחדשות עירונית עירונית", מסביר כי על היזמים להכיר את התחום על בוריו על מנת לנהל את הפרויקט בצורה חלקה ■ "הדיירים יותר חכמים מבעבר ומציגים יכולות ניהול מו"מ גבוהות".
יואב כהן | 10.05.2015

תמ"א 38 - יש כמה דברים שחשוב לדעת על שיתוף מקרקעין

רישום חכירות צולבות הוא אמצעי שהשתרש במשך השנים לצורך הסדרת רישום הזכויות מבונים, במטרה לחסוך את הליך התכנון המורכב הכרוך ברישומו של בית כבית משותף ■ מהן ההשלכות?
עו"ד אברהם ללום | 15.03.2015


על שקיפות וניגוד עניינים

במסגרת פרויקטים של התחדשות עירונית חשוב מאוד לפעול בשקיפות.
עו"ד אברהם ללום | 15.03.2015

משרד הבינוי מקדם שינויי חקיקה בחוק מכר דירות
שר הבינוי גלנט: "הציבור זקוק להגנת החוק מפני הסדרים בלתי הוגנים" ■ הקבלנים: "חלק מהסעיפים הם טיפול במשכך כאבים לחולה סופני" ■ התאחדות בוני הארץ: "תוספת רגולציה שתתגלגל למחיר הדירה".

אורי חודי | 29.11.2014

עברה בקריאה ראשונה: הצעת חוק חשובה בהתחדשות עירונית
מטרתה של הצעת החוק היא להבטיח את זכויות בעל הדירה המקורית בפרויקט בינוי בינוי או תמ"א 38 במסלול של הריסה ובנייה מחדש במקרה בו היזם או הקבלן אינו מסוגל לסיים את הפרויקט.

אורי חודי | 26.11.2014

אושר בקריאה טרומית: הבטחת נכסי בעלי דירות בפינוי-בינוי

על פי הצעת החוק, בעל דירה בפרויקט פינוי בינוי יהיה זכאי לערבות בנקאית בשווי הדירה הקיימת בתוספת שווי זכויות הבנייה הקיימות ערב פינוי הדירה.
אודי חודי | 01.01.2014

הכנס, שיתקיים הערב (ב') במעמד ראש הלשכה, בא בניסיון לבטל את הקיצוץ שנקבע בחוק ההסדרים בסיוע המשפטי; בלשכה טוענים: מידי שנה מטילים גזירות חדשות על הסיוע המשפטי, הדבר יביא למצב שבו במדינה יהיה צדק אחד לעשירים וצדק אחר לעניים. 
נועם שרביט | 25.10.2006


בניית אתרים - טואול