גאורגיה הממוקמת במרכז הקווקז, בתפר שבין אירופה לאסיה והייתה חלק מברית המועצות לשעבר עד תחילת שנות ה-90 של המאה ה-20, מונה כ- 4 מיליון תושבים. עיר הבירה טביליסי נמצאת בתנופת בנייה, המתבטאת בהקמת רבי-קומות, מלונות ובנייני מגורים, הניזונה מהכספים שמזרימים משקיעים זרים. במקביל, גוברת תנועת התיירים, כולל הישראלים, הפוקדים את אתרי הטבע והכנסיות שברחבי המדינה. לגאורגיה יש חוף ים ציורי ושני נמלי-ים מודרניים.

שוק הנדל"ן בגיאורגיה מגוון ומאפשר השקעות בנדל"ן מסחרי, נדל"ן למגורים וכן למלונאותמדובר בשוק שכיום נמצא בצמיחה מאז מהפכת הקטיפה.

שלטונות גאורגיה החליטו לעודד משקיעים זרים להגיע למדינה, והממשל הוריד את המיסים על משקיעים זרים. המיסים המינוריים לזרים המשקיעים את כספם במדינה הוא פיתוי מעולה, והדבר מושך משקיעים רבים. הבנק העולמי הציב את גאורגיה בשנת 2017 במקום ה- 16 (מתוך 190 מדינות) במדד הקלות לבצע עסקים במדינה.

הנגישות של המדינה, הרשויות, וההליכים הבירוקרטים הנוחים, כל אלו הופכים את גאורגיה לאחת המדינות הנוחות יותר להשקעה.

במסגרת מערכת היחסים וההסכמים עם האיחוד האירופי החל מאפריל 2017 אזרחי גאורגיה אינם נדרשים בויזה בכדי להיכנס למדינות האיחוד האירופי.

המס במדינה הוא מס אחיד לכולם – 15% לתאגידים מסחריים ו-20% מס לפרטיים. כמו כן, הכנסות מהשקעה בצורת תמלוגים, ריביות או דיבידנדים אינם כפופים לתשלום מס, אלא אם כן שולמו על ידי חברה גאורגית לחברה זרה. במקרה זה יינתן אישור של 10% ובאותו האופן תמוסה גם הריבית. הכנסות מהשכרת הדירות למטרת מגורים בלבד ללא אפשרות לבצע ניכויים מהכנסה זו יחויב במס בשיעור של 5%. אולם גולת הכותרת של שיטת המיסוי בגאורגיה היא העובדה שמשקיע יכול למכור את הנכס אחרי שנתיים בלבד בפטור מלא ממס.

העברת הבעלות על מקרקעין מוסדרת על ידי הקוד האזרחי של גאורגיה (שנכנס לתוקף בנובמבר 1997). על מנת לרכוש מקרקעין יש צורך להגיש מסמך המציין בעלות וכן תמצית רישום ע"ש הרוכש בסוכנות הלאומית של למרשם ציבורי של גאורגיה. המוכר והקונה יוכלו גם להגיש בקשה לרישום. הבעלות לחלקות קרקע חקלאיות ניתנת לאזרחי גאורגיה וגורמים משפטיים פרטיים רשומים על פי החקיקה הגיאורגית.

השקעה בנדל"ן בגאורגיה מעלה מספר יתרונות ברורים. ראשית, מחירי הנדל"ן הנוחים מאפשרים השקעות עם תשואה ממשית וטובה גם בסכומים אשר נחשבים נמוכים מדי להשקעות נדל"ן בישראל.

היתרון השני הוא מגמת הצמיחה הכלכלית במדינה אשר משפיעה באופן ישיר ועקיף על שוק הנדל"ן המקומי ותורמת להיותו פוטנציאל אמיתי להשקעה. בנוסף לכך, שיטת המיסוי המקומית והמדיניות הברורה של הממשלה בעניין מיעוט הפיקוח והרגולציה הופכים את ההשקעה להרבה יותר אטרקטיבית ונוחה.

נדל"ן בגאורגיה
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים
לחץ להצג אפשרויות נגישות נגישות